Kasyna (realne) mają wiele zalet, możemy dzięki nim się zabawić, wygrać trochę kasy, i przespać w hotelu, który jest połączony często z kasynem. Więc gry do późnej nocy nie są złym rozwiązaniem, tym bardziej jak sprawiają nam przyjemność. Wad jest tak naprawdę dużo mniej niż zalet kasyn, dlatego też łatwiej jest pisać o ich zaletach.

Odnosząc się do znanego przysłowia, że albo się ma szczęście w kartach, albo w miłości, należy nadmienić jednak, że można mieć obie te rzeczy, można grać w karty i wygrywać, i można dzielić się wygraną ze swoją wybranką serca. Wszystko jednak musi być robione z głową.

Chodzi tutaj o to, aby nie przepuszczać całego majątku, tylko przeznaczyć konkretną część, którą ewentualnie będziemy mogli stracić, jeżeli szczęście nam nie dopisze, w najczarniejszym scenariuszu, i słuchać rad swojej kobiety, która czasami da dobrą radę i wykaże się w takiej sytuacji większym rozsądkiem. Najlepszym sposobem na takie zdarzenie jest przeczekać złą passę, co z reguły wielkim hazardzistom trudno jest pojąc. Bowiem gry wywołujące tyle namiętności nie powstrzymują ich przed kontynuacją gry. Możemy jednak zastąpić te dni spędzeniem czasu ze swoimi znajomymi na wspólnej grze np. w pokera, czy skoczyć na bandżo, które równie dobrze może dostarczyć tyle emocji i adrenaliny co kasyno, które również może się okazać niebezpieczną dyscypliną sportu co np. gra w pokera. Dla wielu graczy hazard w kasynie stanowi raj dla duszy, już przy wejściu do niego czujemy dreszcz emocji, ogarniający nasze ciało.